Pousada Aconchego
| WiFi Wi-Fi | 24-timers service 24-timers Reception | Røgfrit/Ikke-ryger Ikke-ryger værelser |
| Aircondition Klimaanlæg | Kæledyr Kæledyr tilladt |
Områdets attraktioner, herunder Mirante da Santa og Nossa Senhora da Conceição Aparecida Katedral, ligger en kort gåtur fra Pousada Aconchego. Det tilbyder Wi-Fi i hele ejendommen og en parkeringsplads i nærheden.
Denne bekvemme beliggenhed tilbyder nem adgang til Old Basilica of Our Lady Aparecida i 5 minutters gåafstand. Igreja de São Benedito kan nås på ca. 10 minutters gågang. På grund af et busstoppested i nærheden, er dette komfortable hotel perfekt forbundet med andre dele af Aparecida.
Acai Gela Guela og Cia Do Cafe ligger 300 meter væk fra denne kro.
- Lokale seværdigheder
- Old Basilica of Our Lady Aparecida400 m
- Basilica Velha500 m
- Air Bontur cable cars350 m
- Rio Santo Turismo250 m
- Nossa Senhora da Conceição Aparecida Katedral300 m
- Passarela da Fé350 m
- Cemiterio Municipal de Aparecida200 m
- Morro do Cruzeiro200 m
- Teleferico Aparecida550 m
- Galeria Aparecida300 m
- Lufthavne
- Sao Jose Dos Campos Lufthavn82 km
På hotellet
General
- Ikke-ryger værelser
- Wi-Fi
- Parkering
- 24-timers Reception
- Kæledyr tilladt
- 24 timers vagtservice
- Brandslukkere
På værelset
- Klimaanlæg
- Minibar
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
- Information om ekstra senge
- Der tilbydes ikke børnesenge på værelset.
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra et Pousada Aconchego hotel?
Det vil tage dig en 10 minutters gang at komme til byens centrum fra et Pousada Aconchego hotel. - ✈
Hvor langt er Sao Jose Dos Campos fra det Pousada Aconchego hotel?
Sao Jose Dos Campos lufthavn og det Pousada Aconchego hotel er adskilt af 85 km afstand. - 🚗
Hvor kan jeg efterlade mit køretøj under opholdet i Pousada Aconchego hotel?
Pousada Aconchego hotel giver en en parkeringsplads til at parkere din bil ved. - 🕗
Hvornår skal vi tjekke ud fra vores værelse i det Pousada Aconchego hotel?
Kunder bør tjekke ud fra det Pousada Aconchego hotel ved 11:00. - 💵
Hvor meget koster det at reservere et værelse i Aparecida hotellet?
Den gennemsnitlige pris for et værelse på Aparecida hotellet er 26$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale. - 🚪
Hvilke værelsestyper er tilgængelige i hotellet?
Hotellet tilbyder Dobbeltværelse basic, Tre mands værelse Standard og Suite til familie at vælge imellem.